Instal drajvera za GPU crna slika [mirofa] | GamersCyber.com

Registracija Zaboravio password?

Odgovori

16.05.2017 - 08:20 - 22 pregleda - 7 odgovora

mirofa

Bodova: 410

Dobro jutro omladino.
Sinoc sam dizao sistem na mom HP-u i inace na tom laptopu imam problema sa grafickom oko drajvera posto prije par godina radjen je servis nekakav ali mi nisu tacno rekli sta ali licno mislim da je nesto oko graficke karte jer uvijek kod dizanja sistema imam problema oko drajvera jer imam integraciju + eksternu graficku za rijesiti (drajvere).
E sad na laptopu imam vec skinute drajvere koji rade uredno medjutim to su bili 32bitni i prosli su medjutim nisam dobio ATI CONTROL CENTAR da mogu iskljuciti vertical sync za FPS u cs 1.6 .
Otisao sam na sajt ATI ..nasao drajver za 64bita i skinuo i pokrenuo instalaciju ... U jednom trenutku desilo se ono sto mi se uvijek desi ..POCRNI slika ali cujem zvukove u pozadini da radi muzika i rijesavao sam tako sto sam gasio laptop , palio SAFE MODE i brisao drajevere za grafiku dok ne prodje taj bas koji pase za taj laptop .
(Primjecivao sam da pasu samo stariji drajveri ) ..
Medjutim sad mi je totalno nestala slika ! rnKada laptop upalim nema nista. Samo zuji cooler i blinka svijetlo od CAPS LOCK-a ..
Vadio sam bateriju , mjenjao punjac , vadio ram/mjenjao , vadio HDD , restartovao BIOS BATERIJU .
Inace radim u servisu racunara i laptopa ali nisam nikad oko graficke radio jer sam sam pa nemam vremena toliko gubiti na tom dijelu servisa.
Iskustvo mi govori da je graficka tu napravila problem ali cudno mi jer sam imao hladnjak i igrao sam igrice kao i CS GO na tom laptopu i nije nikad crkla da bas sad crkne na obicnom drajveru...
PS laptop je HP sa nekim tripl core procesorom , 4gb rama , 1gb graficka eksterna i 500GB HDD a inace HP ima problema sa grafickama i baterijama .
AKo ima ko nekakav savjet molim vas napisite ga .
Mozda danas ako stignem da ga rastavim i da izvadim graficku i vratim nazad mozda proradi ali kontam da je svoje odsvirao da ce se morati nesto lemiti tu , grijati bla bla ...

Post editovao mirofa - 16.05.2017 - 08:05:22

1

icosoul_eclipse

Bodova: 1766

@000111_ @vedadeee

Znate li vi sta bi moglo biti problem posto ste majstori:D

ico000111_

Bodova: 230

Jel se cuje ikakav zvuk kad ga upalis, mozda nisi fino flat kabal spojio sa displejom, Predji preko svih konektora opet jel sve uredu spojeno a posebno flet za displej.
Pokusaj na neki monitor spojit pa upali...

Ako se necu je nista a graficka otisla trebalo bi da digne sistem bar ja tako mislim... mozes li preko integrisane uci.
Moguce je svasta.. probaj drugi ram stavit.. bog zna sta je od utora od rama...graficke itd.

Kao sto si i rekao mada nema neke logike da zbog drivera crkne... nisi ga OC-ao jbt.. al et i da hdd provjeri isto

icomirofa

000111_ je napisao/la:

Jel se cuje ikakav zvuk kad ga upalis, mozda nisi fino flat kabal spojio sa displejom, Predji preko svih konektora opet jel sve uredu spojeno a posebno flet za displej.
Pokusaj na neki monitor spojit pa upali...

Ako se necu je nista a graficka otisla trebalo bi da digne sistem bar ja tako mislim... mozes li preko integrisane uci.
Moguce je svasta.. probaj drugi ram stavit.. bog zna sta je od utora od rama...graficke itd.

Kao sto si i rekao mada nema neke logike da zbog drivera crkne... nisi ga OC-ao jbt.. al et i da hdd provjeri isto

Cuje se zvuk . Kazem ti radio normalno i crkao dok sam drajvere instalirao tacnije izgubila se slika.
Mjenjao sam i HDD i ram i eksterno palio.

Slao sam ga momcima sto rade servise chipseta i GPU..
Popravili su. Danas su rekli javiti do cega je bilo i koliko kosta:D

ico000111_

Bodova: 230

mirofa je napisao/la:

Cuje se zvuk . Kazem ti radio normalno i crkao dok sam drajvere instalirao tacnije izgubila se slika.
Mjenjao sam i HDD i ram i eksterno palio.

Slao sam ga momcima sto rade servise chipseta i GPU..
Popravili su. Danas su rekli javiti do cega je bilo i koliko kosta:D

aj taman napisi sta je bio kvar

icomirofa

000111_ je napisao/la:

aj taman napisi sta je bio kvar

Gazda kaze da nije ni on siguran sta su radili na laptopu ali je rekao ako mi je do graficke da necu raditi servis jer kosta oko 70-80KM plus kod HP-a to brzo crkne opet. On kaze da je nesto oko chipseta radjeno ... Uglavnom za sad laptop radi. Isti problem je i dalje sto se tice drajvera...Cim instaliram nove sa ati-ve stranice ja izgubim sliku na ekranu a u pozadini ostanu raditi ikonice i sve. Onda preko safe moda moram brisati te nove drajvere i traziti starije verzije koje rade ... Uzas .:)

I dan danas nije mi jasno da na ovoj konfiguraciji mi pada fps u cs-a 1.6 a CS GO ide na low /medium -,-

icoNerevar

Bodova: 5

Koji ti je windows sada, ako si instalirao 10 tesko da ces naci valjan driver jer koliko sam mogao primjetiti stariji je laptop u pitanju.

Post nagrađen +10 bodova

icovedadeee

Bodova: 608

Druze crkla ti je ploca na laptopu ili graficka (svejedno). Ako si kome nosio prije toga ili poslije toga taj laptop kao da napravi,to je nemoguce. Plocu je moguce zagrijati sto mnogi rade,ali nije ti to rjesenje.Nije ti laptop za igrica,narocito sa ATI grafikom. Pozz

1

Odgovori